webdolu
Online Keyif...

Microsoft Xbox Cloud Gaming ve Apple Savaşı

30

Microsoft 2021 yılının ilk çeyreğinde Xbox Cloud Gaming’i web üzerinden PC’ler, iPhone’lar ve iPad’lerden başlayarak daha fazla cihaza getirmeyi planladığını duyurdu . Microsoft, Eylül ayında Android cihazlar için Xbox Cloud Gaming’i piyasaya sürdü ve bir Xbox Game Pass Ultimate aboneliğiyle 150’den fazla Xbox Game Pass oyununu bu cihazlarda ücretsiz olarak oynanabilir hale getirdi.
Microsoft, Xbox Cloud Gaming hizmetini iPhone’larda da başlatmayı denedi, ancak bu hareket Apple tarafından engellendi ve iki teknoloji devi arasında bir kamuoyu tartışmasına neden oldu.

Microsoft yaptığı açıklama ile Xbox Game Pass Ultimate’ın bir parçası olarak bulut oyunlarını Xbox uygulaması ve tarayıcısı aracılığıyla sunarak bu web tarayıcısı tabanlı sürümün Apple’ın App Store kısıtlamalarını aşacağını belirtti.
Microsoft’un stratejisi işe yarıyor gibi görünüyor , Game Pass sistemiyle kullanıcı etkileşiminin yıldan yıla ikiye katlandığını ve şu anda oyun akışı programını Avustralya, Brezilya, Japonya ve Meksika dahil yeni ülkelere genişlettiğini söyledi. Microsoft geçtiğimiz günlerde, Xbox Game Pass abonelik hizmetinin bu yıl 15 milyon aboneye ulaştığını ve Xbox Game Pass daha fazla pazarda kullanılabilir hale geldikçe bu sayının artmaya devam etmesi gerektiğini duyurdu.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More