webdolu
Online Keyif...

GOOGLE STADIA

35

Google’ın büyüyen video oyun pazarına girmesi bulut oyun hizmeti Stadia ile gerçekleşti. Stadia ile Smart tv, bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlardan bağlanarak Ayrıca Xbox, PlayStation, Nintendo Switch veya oyun bilgisayarı olmadan “PlayerUnknown’s Battlegrounds”, “Assassin’s Creed Valhalla” ve “Destiny 2” gibi birçok oyun oynanabiliyor.

Google Stadia

Stadia oyun konsolu ile de oynanabilen bu bulut oyun hizmeti şimdilik Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya, Avusturya, İspanya, İsveç, İsviçre, Danimarka, Norveç, Finlandiya, Belçika, İrlanda, Hollanda, Polonya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Romanya, Macaristan’da kullanılabiliyor. Stadia oyun konsolunda ayrıca “Google Asistan Düğmesi” ve ekran görüntüleri ve video klipler çeken “Yakala Düğmesi” bulunmaktadır.
Üye olunarak erişim sağlanabilen Satadia ilk ay ücretsiz olarak “Stadia Pro” denemesiyle bir oyun koleksiyonuna anında erişim sağlanabiliniyor.İlk ay ücretsiz denemeden sonra ise ayda 9,95 dolar üyelik ücreti ödenmesi gerekiyor. Stadia Pro aboneliğiyle ücretsiz oyunlar, özel oyun indirimleri ve en üst düzey görsel ve ses kalitesi gibi çeşitli avantajlar sunuluyor.

Stadia’la ilgili olarak Google önemli bir karar aldı, Stadia’nın oyun geliştirme bölümü kapatılıyor.

Google tarafından yapılan açıklama: En sevdiğiniz oyunları oynamak istediğiniz her yerde anında kullanılabilir hale getirmek amacıyla Stadia’yı başlattık. Cyberpunk 2077’nin Stadia’da son zamanlarda başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesi, iOS dahil her türlü cihazda oynanma, YouTube entegrasyonlarımızın ve küresel genişlemelerimizin yaygınlaşması yla, Stadia’nın teknolojisinin kanıtlandığı ve ölçekte çalıştığı açıktır. Oyunların herhangi bir ekrana aktarılmış olması bu endüstrinin geleceğidir ve ortaklarımız ve oyun topluluğumuz için en iyi bulut oyun deneyimini sunmak için Stadia’ya ve onun temel platformuna yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu başından beri Stadia vizyonu olmuştur.

2021 yılında, oyun geliştiricilerin ve yayıncıların platform teknolojimizden yararlanmalarına ve oyunları doğrudan oyuncularına sunmalarına yardımcı olmak için çabalarımızı genişletiyoruz. Stadia’nın gelişmiş teknik altyapısı ve platform araçları üzerine kurulu bir oyun çözümü arayan iş ortaklarıyla çalışmak için önemli bir fırsat görüyoruz. Bunun, Stadia’yı endüstrinin büyümesine yardımcı olan uzun vadeli ve sürdürülebilir bir iş haline getirmek için en iyi yol olduğuna inanıyoruz.

Sıfırdan sınıfının en iyisi oyunlar yaratmak uzun yıllar ve önemli bir yatırım alır ve maliyet katlanarak artıyor. Stadia’nın kanıtlanmış teknolojisine odaklanmanın yanı sıra iş ortaklıklarımızı derinleştirmeye odaklandığımız için, iç geliştirme ekibimiz SG&E’den planlanan oyunların ötesinde özel içerik ler getirmek için daha fazla yatırım yapmamaya karar verdik. Endüstri ortakları için teknoloji platformumuzu kullanmaya artan odak ile, Jade Raymond diğer fırsatları takip Etmek Için Google’dan ayrılmaya karar verdi. Jade’in Stadia’ya katkılarını çok takdir ediyor ve gelecekteki çabalarında ona bol şans diliyoruz. Önümüzdeki aylarda, SG&E ekibinin çoğu yeni rollere geçecek. Yeni roller bulmak ve onları desteklemek için bu yetenekli ekiple çalışmaya kararlıyız.

Eğer mevcut veya gelecekteki Stadia oyun iseniz bu ne anlama geliyor? Tüm oyunlarınızı Stadia ve Stadia Pro’da oynamaya devam edebilirsiniz ve biz de platforma üçüncü taraflardan yeni oyunlar getirmeye devam edeceğiz. Bulut oyunlarının geleceğine kendimizi adadık ve bu endüstriyi ileriye taşımak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Amacımız, iş ortaklarımız için oyuncular ve teknoloji için mümkün olan en iyi platformu oluşturmaya odaklanmak ve bu deneyimleri her yerdeki insanlar için hayata döndürmeye odaklanmaktır.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More