webdolu
Online Keyif...

AMAZON AWS

25

Amazon Web Services (AWS) kapsamlı ve yaygın kullanılan bir bulut platformudur. AWS, günümüzde erişebileceğiniz en esnek ve en güvenli bulut bilişim ortamı olacak şekilde tasarlanmıştır. Temel altyapısı; askeri kurumlar, küresel bankalar ve diğer önemli kuruluşların güvenlik gereksinimlerini karşılamak için geliştirilmiştir. Bu, 230 adet güvenlik ve uygunluğun yanı sıra yönetim hizmetlerine ve özelliklere sahip derin bir dizi bulut güvenlik aracıyla desteklenir. AWS, 90 güvenlik standardı ve uygunluk sertifikasını destekler ve müşteri verilerini depolayan 117 AWS hizmetinin tümü veri şifreleme imkanı sunar.
Diğer bulut sağlayıcılarına kıyasla AWS’de çok daha fazla hizmet ve bu hizmetlerin içerisinde işlem, depolama ve veritabanları gibi altyapı teknolojilerinden makine öğrenimi, yapay zeka, data lake’ler, analiz ve Nesnelerin İnterneti gibi yeni teknolojilere kadar daha fazla özellik bulunmaktadır. Bu, mevcut uygulamalarınızı buluta taşımanızı ve akla gelecek hemen her şeyi oluşturabilmenizİ daha hızlı, kolay ve uygun maliyetli hale getiriyor.

AWS, en kapsamlı küresel bulut altyapısına sahiptir.

AWS, en kapsamlı küresel bulut altyapısına sahiptir. AWS, dünya çapında 24 coğrafi bölgede 77 Erişilebilirlik Alanına sahiptir ve ayrıca 15 Erişilebilirlik Alanının yanı sıra Hindistan, Endonezya, Japonya, İspanya ve İsviçre’de 5 AWS Bölgesini daha planladığını açıklamıştır.
Bulut için özel olarak oluşturulmuş ve dünyadaki en sıkı güvenlik gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanmış olan altyapı; verilerin gizliliğini, bütünlüğünü ve erişilebilirliğini sağlamak için 7/24 izlenir. AWS küresel ağında aktarılan tüm veriler önce fiziksel katmanda otomatik olarak şifrelenir. AWS kontrol panelleri ve AWS Management Console bölgeler arasında dağıtılır ve herhangi bir yalıtım sırasında müşterilerin bölgeye veya API uç noktalarına harici olarak erişmesini gerektirmeden küresel kontrol paneli fonksiyonlarından yalıtılır en az 24 saat boyunca güvenli bir şekilde çalışmak üzere tasarlanmış bölgesel API uç noktalarını içerir.
AWS Bölgeleri düşük gecikme süresi, düşük paket kaybı ve yüksek genel ağ kalitesi sunar. Bu özellikler, genellikle Bölgeler arasında çok terabitlik kapasite sağlayan tamamen yedekli 100 GbE fiber ağ omurgasıyla sağlanır.                         

Telekomünikasyon sağlayıcılarıyla birlikte AWS Yerel Alanları ve AWS Wavelength, son kullanıcılara ve 5G bağlantılı cihazlara daha yakın konumdan AWS altyapısı ve hizmetleri sunarak milisaniye cinsinden tek basamaklı gecikme süresi gerektiren uygulamalar için performans sağlar. Uygulamanızın ihtiyaçlarına göre, kaynakları gerek duyduğunuz anda hızlı bir şekilde artırarak dakikalar içinde yüzlerce ve hatta binlerce sunucu dağıtabilir.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More